Sopot Match Race 2014: nasza relacja

Powrót Sopot Match Race 2014: nasza relacja

Kategoria: Ferrari

Data dodania: 05.08.2014

Autor: Michał Łowejko

Ferrari Katowice już po raz drugi sponsorowało prestiżowe Sopot Match Race łącząc to wydarzenie z organizacją klasycznego granturismo dla swoich Klientów.

31 lipca, o godzinie 9:00 kawalkada Ferrari ruszyła z Górnego Śląska, aby po całodziennym rajdzie przez Polskę zawitać do Sopotu. Tym razem na przystanek w drodze wybrano nie Łódź, ale Stolicę. Symboliczny gest względem reanimowanego na Nowym Świecie salonu włoskiej marki przejętego przez Grupę Pietrzak. Jej właściciel w Ferrari widocznie wie o co chodzi w świecie samochodów z rumakiem na masce i wznosi poziom promocji marki do znacznie wyższego niż ten, który było nam dane oglądać w pierwszych latach jej funkcjonowania w Polsce. Gdy chodzi o biznes motoryzacyjny nie liczy się wyłącznie pasja, ale i odpowiednie zaplecze i środki.

Wracając do naszej kolorowej kawalkady, ta dziesięć godzin po starcie pojawiła się nad wodami naszej Riviery. Słowo „riviera”, choć na co dzień brzmiałoby karykaturalnie w odniesieniu do trójmiejskiego wybrzeża, to na te kilka dni miało rację bytu za sprawą fantastycznej pogody, kilkudziesięciu Ferrari oraz wspaniałych, sportowych jachtów. W zeszłym roku swoją obecnością zaszczyciło nas 16 włoskich superaut. W tym roku było ich już niemal 30. Niekoniecznie czerwonych… „Rosso Corsa” choć wciąż w przewadze, jest w odwrocie za sprawą rosnących wymagań klientów i możliwości personalizacji każdego z zamówionych egzemplarzy. Żaden z tych, które pojawiły się w Sopocie nie miał swojego „brata bliźniaka” wśród pozostałych. Ostatecznie dzielił je kolor zacisków hamulcowych. O „odwrocie Rosso Corsa” niech najlepiej świadczy ekspozycja 5 egzemplarzy rozstawiona przed molem w Sopocie, na której żaden z zaprezentowanych szerokiej publiczności egzemplarzy nie był wykończony w tym kolorze.

Nie zabrakło żadnego modelu z obecnej gamy marki poza tym najbardziej wyczekiwanym: LaFerrari, którego 2 sztuki zostały sprzedane w Polsce, ale jeszcze nie zostały dostarczone do klientów. A szkoda, bo w tym samym czasie w Sopockim salonie marki z Zuffenhausen szczęśliwy nabywca odbierał właśnie innego “hiper-Priusa”… Zobaczenie ich obu stanowiłoby nie lada gratkę dla każdego miłośnika supercarów.

Nam pozostało podziwiać: cztery sztuki modelu F12, dziewięć sztuk modelu 458, trzy pachnące nowością Speciale, dziewięć Californii (w tym 3 „uturbione”), oraz po jednej sztuce FF i dwóch ciekawych rodzynków: 355 Challenge i wspaniałej, pięknie utrzymanej Testarossy, będącej własnością śląskiego dealera. Przy samym hotelu Sheraton, który gościł pilotów włoskich maszyn pojawiły się też dwie kolejne F12-tki nie biorące udziału w rajdzie przez Polskę. Tak… łącznie 6 sztuk Ferrari F12 w promieniu 100 metrów i to nie w Maranello. Niech nie zwiodą Was słowackie i czeskie tablice rejestracyjne. Co raz więcej naszych rodaków decyduje się na rejestrację supersamochodu właśnie u naszych południowych sąsiadów ze względu na korzystniejsze przepisy podatkowe. „Czeski patent” umożliwia nie tylko pełen zwrot VAT od zakupu auta, ale także brak 18,6% „akcyzy”, co przy cenie rzędu 200 tys. euro+ daje nam już okrągłą sumkę.

Cavalino Rampante gościły na północy do niedzieli. Za rok zapewne ponownie uświetnią swoją obecnością sopockie regaty. Czy możemy liczyć na podniesienie poprzeczki? Sądząc po wynikach sprzedaży marki – zapewne tak. Czy będzie nam dane zobaczyć topowe LaFerrari? Tego jeszcze nie wiemy, ale gorąco trzymamy kciuki za organizatora, który jak dotąd nie zawodzi i pozwala nam cieszyć się widokiem szerokiej gamy tych nietuzinkowych aut.

Podziel się

Podyskutuj o tym na naszym forum

&description=Sopot Match Race 2014: nasza relacja" data-pin-do="buttonPin" data-pin-config="above" target="_blank">

Galeria zdjęć

Nasi partnerzy Zostań naszym partnerem
 • Exotic Car Club
 • Gentleman
 • Sklepy motoryzacyjne ProfiAuto – Partner ExoticCars.pl
 • Agencja Hostess Modelina -Hostessy.co
 • ShineFactory
 • SCP
 • Battle Royale
 • S13user
 • KiwiGifts
 • Auto-West
 • Trynid
 • Autogespot
 • Alfoholicy.org
 • SexWars.pl
 • Classic autoCUP
 • Rolls Royce Club